YÜKLENİYOR

Perşembe Araştırmaları #6

 

 

Perşembe Araştırmaları devam ediyor!

Bahar boyunca meraklılarıyla buluşacak olan Perşembe Araştırmaları’nın sıradaki konuğu Project Nebula olacak!

 

 

Project Nebula, 2015 yazında, gençleri ve çocukları yeni teknolojilerle buluşturmak, onlara gelecekte ilgi duyabilecekleri olası uğraşları tanıtmak ve onların yeni araçlarla ilişkilerinden öğrenmek gibi amaçlarla ortaya çıkmış bir oluşum. Günümüzde farklı alanlarda çalışan genç profesyonellerden oluşan çekirdek ekip, kendi bilgi ve deneyimlerini ortak bir sosyal sorumluluk projesinde birleştirmeye karar verdi ve yapılacak olan çalışmanın çocukların hayal gücüyle zenginleşmesi fikrinden heyecan duymaya başladı.

Project Nebula'nın, ekibini bir arada tutan ve gittikçe kalabalıklaşmasını sağlayan en önemli özelliği yapılan işlerin her aşamada tümüyle gönüllülük esasına bağlı olarak hayata geçmesi. Mimarlık, ürün tasarımı, yazılım, mühendislik, pedagoji ve video prodüksiyon alanlarının kesişiminde hayata geçen proje, çocukların hayal gücünden beslenmeyi, karşılığında onlara tasarım dünyasının kapılarını açmayı, güncel tasarım ve temsil araçlarını tanıtmayı hedefledi ve hedefliyor.

Perşembe Araştırmaları kapsamında Nebula ekibi, katılımcılarla bu süreci tartışmayı ve paylaşmayı hedefliyor. Daha önceki etkinliklerde çocukların hayal edip çizdikleri resimleri; tasarımcılar üç boyutlu hale getirme ve deneyimleme şansı yakalarken, yaratıcılık, temsil, naiflik, katılım gibi kavramları yeniden düşünecekler. Atölyenin sonunda, modellenen resimleri aynı ortama aktarıp, sanal gerçeklik gözlüğü ile deneyimleyeceğiz.

Atölye katılımcılarının 3d modelleme programı kullanabilmesi gerekmektedir.

 

Etkinlik, Ersa Mobilya sponsorluğuyla herkese açık ve ücretsizdir.

Sunum, herkesin katılımına açıktır; kayıt gerektirmez.

Atölye için ön kayıt gerekir, kontenjan sınırlıdır.

Ön kayıt ve bilgi için hello@atolyemil.com

 

Perşembe Araştırmaları'nda neler yapıldı görmek isterseniz buradan ulaşılabilir.

 

Gelecek Program:

11 Mayıs 2017, Arketip Olarak Duvar, Ali Derya Dostoğlu

18 Mayıs 2017, Şehrin Tanıkları: Anıtlar ve İdeoloji, Onur Atay

Sergi ve kapanış partisi