YÜKLENİYOR

Açık Çağrı!

 

 

 

 

Bu açık çağrı, İstanbul veya Luzern'de yaşayan herkese açıktır!

“Ummadık Kentli Üstdüşümler” projesi sizlerin katkılarını bekliyor. Şehrin suyla kurduğu ilişkiye dair neler düşündüğünüzü, bir su kenarında neler gördüğünüzü ve bunları nasıl tanımladığınızı merak ediyoruz.

Yaklaşık bir aydır iki şehirden numuneler topluyoruz; İstanbul ve Luzern kıyılarının kentsel katmanlarına dair dijital kolajlar üretiyoruz. Projeye dair süreci paylaşıma açmak için @unexpected.urban instagram hesabını kullanıyoruz, göz atmayı unutmayın. Kara ve su arasındaki çeşitli eşikler, geçici/kalıcı strüktürler, insanların su kıyısında nasıl hareket ettiği, gündelik yaşamın bileşenleri, insan ve hayvanların kıyıyı nasıl mekansallaştırdığı gibi pek çok konu etrafında düşünüyoruz. Sizin katkınız bu konulardan biriyle ilişkilenebileceği gibi tamamen yeni bir gözlemin ürünü de olabilir; kendinizi özgürce ifade etmekten çekinmeyin.

Bu açık çağrı aracılığıyla daha çok kişinin bakış açısını projeye dahil edebilmeyi umut ediyoruz. Hali hazırda oluşturmakta olduğumuz, İstanbul ve Luzern’in su ile kurduğu ilişkideki farklılıkların altını çizen absürt kolajları, sizden gelecek olan İstanbul ve Luzern'e dair numunelerle birleştirerek derinleştirmek istiyoruz.

İstanbul veya Luzern’in suyla kurduğu ilişkiyi bir yönüyle örneklediğini düşündüğünüz bir fotoğrafı, videoyu veya çizimi kısa bir paragrafla birlikte e-mail veya instagram aracılığıyla bize ulaştırabilirsiniz. Lütfen gözleminiz için tarih, yer ve bazı anahtar kelimeleri belirtmeyi unutmayın.

 

e-mail: hello@atolyemil.com

Instagram: @unexpected.urban

son tarih: 18 Haziran 

 

Katılımınızı heyecanla bekliyoruz!