YÜKLENİYOR

GEMSS - Genç Mimarlar Seçkisi & Sergisi

 

Mekan

The Circle

Kürator

Sait Ali Köknar

Sergi Koordinatörü 

Dilara Tekin Gezginti

Sergi Tasarımı

Sanja Jurca Avcı

Dilara Tekin Gezginti

Sena Yıldız

Grafik Tasarım

Oya Çitçi

Sergi  İnşası ve Kurulumu

The Circle

Yücel İçin

 

Genç Mimarlar Seçkisi & Sergisi (GEMSS), mimarlık kültürüne katkı sağlayan genç mimarları ve yenilikçi üretimlerini kayıt altına alarak geniş kitlelerle buluşturuyor. Genç mimarlar, bu seçkide yer alarak ulusal ve uluslararası ölçekte bir görünürlük kazanıyor ve bu platformda yeni iletişim ve işbirliği ihtimalleri elde ediyorlar.


Sait Ali Köknar küratörlüğünde düzenlenen GEMSS’in çok disiplinli seçici kurulu, zorlu bir seçim sürecinin ardından, 106 nitelikli başvuru arasından 14 genç mimarı seçti: Alper Derinboğaz (Salon), Bihter Çelik (-trak), Birge Yıldırım Okta (Oktaa), Burak Pekoğlu (BINAA), Buşra Al (Plug), Cihan Sevindik (OfficePan), Evren Başbuğ (StudioEvrenBaşbug), Ferhat Hacıalibeyoğlu (İkiartıbir Mimarlık), Ilgın Avcı (CAA Studio), Melike Altınışık (Melike Altınışık Architects), Oral Göktaş (SO?), Ramazan Avcı (SCRA Mimarlık), Sevince Bayrak (SO?), Zuhal Kol (Openact).


Seçilen 14 mimarın projelerinin yer aldığı GEMSS sergisi 6 Eylül - 30 Kasım  2019 tarihleri arasında The Circle'da ziyaret edilebilir.