YÜKLENİYOR

atölyeler - etkinlikler

Mimarlık ve tasarım disiplinlerinin sınırlarının muğlaklığından beslenerek; dinamik ve hatta sürprizli bir üretim sürecinin herkes tarafından deneyimlenebilmesini sağlamak üzere yola çıktığımız AtölyeMil bünyesinde, mimarlık – tasarım – sanat arakesitinde çalışmalar yürütüyoruz.

 

Mekan, malzeme, boyut, oran, strüktür gibi mimari öğeler üzerinden kurguladığımız atölyelerde mümkün olduğunca kavramsal zemini güçlü bir odak oluşturmaya gayret ediyoruz ve bu eksende ortaya çıkan sonuç ürünler, mimarlık-tasarım üzerine bir tartışma ortamı yaratabilmemize aracılık ediyor. Bu kavramsal çerçeve üzerinden yürüttüğümüz üretim sürecini, mimarlık ya da tasarım eğitimi almamış gruplarla ve çocuklarla deneyimlediğimizde, öngörülebilirliğin ötesinde, ilginç sonuçlar ve etkileşimlerle karşılaşıyoruz.

 

Konuyu daha detaylı olarak bi_özet'e anlattık. Buradan ulaşabilirsiniz.

 

Bugüne kadar, bağımsız olarak yürüttüğümüz atölyelerin yanı sıra; Koç Üniversitesi, Osmangazi Üniversitesi, Pera Müzesi, İstanbul Araştırmaları Enstitüsü, Robert Koleji Mezunları Derneği, Enka Okulları, Tasarım Atölyesi Kadıköy, Studio-X, Sanatatak gibi kurumlarla çalıştık.